Podsumowanie roku 2021 - Wody otwarte / Pływanie artystyczne / Skoki do wody z wysokości / Piłka wodna

Podsumowanie roku 2021 - Wody otwarte / Pływanie artystyczne / Skoki do wody z wysokości / Piłka wodna

Pływanie długodystansowe na wodach otwartych

W 2021 roku największe sukcesy w pływaniu długodystansowym wiążą się z występem 8-osobowej reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy juniorów. Z zawodów, które odbyły się w dniach 23-25 lipca w podparyskim Parc de Choisy-le-Roi, biało-czerwoni wrócili z dwoma medalami. Srebro na dystansie 5 km wywalczył Jerzy Laryś, a na najniższym stopniu podium po wyścigu na 7,5 km stanęła Klaudia Tarasiewicz. W czołówce znalazł się jeszcze Bartosz Kapała (6. na 5 km). Szósta była również nasza sztafeta mieszana (Laryś, Kapała, Klara Kowalska, Julia Maciak).
 
Pływanie artystyczne

W 2021 roku nasze reprezentantki wystąpiły na mistrzostwach Europy w Budapeszcie. Adrianna Aleksak, Dominika Herich, Maja Kalisz, Martyna Paulińska, Barbara Rybicka, Kamila Sahli Ousini, Swietłana Szczepańska i Martyna Wójcik zajęły 7. miejsce w programie dowolnym zespołów. Biało-czerwone uzyskały notę 72.500.

Skoki do wody z wysokości

Najważniejszą imprezą 2021 roku były zawody kwalifikacyjne do przyszłorocznych mistrzostw świata w Fukuoce. Rywalizacja odbyła się w grudniu w Abu Dhabi, a na starcie stanęło dwóch reprezentantów Polski: Kris Kolanus i Karol Witański. Doświadczony Kolanus zajął wysoką 13. pozycję i tym samym zdobył przepustkę na czempionat globu. Witański został sklasyfikowany na 25. miejscu.

Piłka wodna

EKSTRAKLASA to sukces beniaminka ligowego, KU AZS Uniwersytet Warszawski w swoim debiucie zgarnął podwójną koronę seniorów, Puchar Polski oraz Mistrza Polski.  
Reprezentacja Polski Juniorów U-15 awansowała do finałów Mistrzostw Europy. W lipcu 2021, w portugalskim Loule, polska młodzież zajęła 11 miejsce w Europie. Był to najlepszy występ w historii juniorskiego waterpolo naszego kraju. Jest to dobry prognostyk na przyszłe lata Polskiej Piłki Wodnej.

Mistrz Polski Seniorów – KU AZS Uniwersytet Warszawski
Puchar Polski Seniorów – KU AZS Uniwersytet Warszawski
Mistrz Polski Młodzieżowców – WTS Polonia Bytom
Mistrz Polski Juniorów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Mistrz Polski Juniorów Młodszych – UKS Pałac Młodzieży „Syrena”
Mistrz Polski Młodzików – UKS Neptun Łódź

Galeria: