Projekt „Śladami Mistrzów” odwiedzi Ostrołękę. Młodzi pływacy gotowi na nową dawkę wiedzy

Projekt „Śladami Mistrzów” odwiedzi Ostrołękę. Młodzi pływacy gotowi na nową dawkę wiedzy

To będzie wielka atrakcja dla młodych pasjonatów sportu! W Hali Sportowo-Widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbędzie się kolejna odsłona projektu „Śladami Mistrzów”. Młodych zawodników, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu, czeka spotkanie z wybitnymi postaciami polskiego pływania, ale też ze specjalistami z zakresu dietetyki i psychologii.

- Chcemy kontynuować popularyzację pływania wśród młodzieży. Cieszę się, że odwiedzimy Ostrołękę i będziemy mogli zachęcać młodych ludzi do uprawiania pływania. Duże zainteresowanie pokazuje nam, że dzieci chcą się rozwijać i poszerzać wiedzę o sporcie. To dobry znak – mówi Otylia Jędrzejczak.

Prezes Polskiego Związku Pływackiego weźmie aktywny udział we wtorkowym wydarzeniu w roli jednej z byłych mistrzyń. – Z uczestnikami spotkają się też Paulina Barzycka - medalistka mistrzostw Europy i czwarta zawodniczka igrzysk w Atenach na 200 m stylem dowolnym oraz trener Robert Białecki, który odnosił między innymi wielkie międzynarodowe sukcesy z Pawłem Korzeniowskim – dodaje nasza mistrzyni olimpijska.

Chęć udziału w projekcie wyraziła rekordowa liczba ponad 300 osób. Będzie to dla nich znakomita okazja do zadawania pytań i poznania bliżej inspirującej drogi do sukcesów wielkich osobistości polskiego pływania. Na tym jednak nie koniec. „Śladami Mistrzów” w Ostrołęce to również szansa na wysłuchanie wykładów psycholog sportu Małgorzaty Fijałek-Żuk oraz specjalizującej się w dietetyce sportowej Natalii Główki.

Projekt Polskiego Związku Pływackiego „Śladami Mistrzów” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Akcję wspiera również sponsor główny Polskiego Związku Pływackiego – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Spotkanie skierowane do dzieci w wieku 10-14 lat rozpocznie się o 9:45.