W Ekstraklasie coraz ciekawiej. Pościg za liderem trwa

Rywalizacja o mistrzostwo Polski w piłce wodnej mężczyzn nabiera rumieńców. W 11. kolejce Ekstraklasy kolejne cenne punkty stracił lider, ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka. Tym samym szansę na tytuł zachowały wszystkie drużyny z grupy mistrzowskiej.

W weekend łodzianie udali się do Bytomia, by zmierzyć się z tamtejszą Polonią. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Szybko wyszli na prowadzenie 3:0, wygrali pierwszą kwartę 4:2 a później powiększali przewagę. Na 8 minut przed końcem na tablicy widniał rezultat 11:4. Ostatecznie goście zmniejszyli rozmiary porażki, ale wynik 12:7 sprawił, że bytomianie wskoczyli na pozycję wicelidera tabeli i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek tracą do podopieczni Edwarda Kujawy tylko trzy punkty.

Drugie spotkanie grupy mistrzowskiej trzymało w napięciu do samego końca. Co prawda AZS Uniwersytetu Warszawskiego prowadził już po dwóch kwartach 8:4, ale po przerwie drużyna Box Logistics Waterpolo Poznań rzuciła się do odrabiania strat. Na początku ostatniej części gry dopadli rywali. Od stanu 9:9 trwała wymiana ciosów, a bramkę decydującą o zwycięstwie gości zdobył na niespełna półtorej minuty przed końcem Karol Walkowiak.

W grupie spadkowej kolejne zwycięstwa odnieśli zawodnicy z Gorzowa Wielkopolskiego i Ostrowca Świętokrzyskiego. Alfa szybko zyskała dużą przewagę w wyjazdowym spotkaniu z Arkonią Szczecin, ostatecznie wygrywając 13:6, a KSZO u siebie pokonało drużynę Neptuna Uniwersytet Łódzki 13:11.

Przedostatnia kolejka Ekstraklasy odbędzie się już 7 i 8 maja.

Wyniki Ekstraklasy

Grupa mistrzowska:

ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom - ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka   12:7 (4:2, 3:2, 4:0, 1:3)
MVP: Grzegorz Moś (Bytom), Piotr Michalski (PŁ)

AZS Uniwersytet Warszawski - Box Logistics Waterpolo Poznań   11:12 (4:2, 4:2, 1:4, 2:4)
MVP: Messan Moore (UW), Bartłomiej Kowalewski (Poznań)