W Tarnowskich Górach podążą „Śladami Mistrzów”. Młodzi zawodnicy spotkają się z pływackimi idolami

W Tarnowskich Górach podążą „Śladami Mistrzów”. Młodzi zawodnicy spotkają się z pływackimi idolami

Tarnowskie Góry to kolejny przystanek projektu „Śladami Mistrzów” organizowanego przez Polski Związek Pływacki. W ramach wydarzenia w tamtejszej Hali Sportowej młodzi zawodnicy spotkają się z wybitnymi postaciami polskiego pływania i będą mogli wziąć udział w wykładach z zakresu dietetyki i psychologii sportu.

- Z naszym projektem odwiedzamy kolejne nowe miejsce. W województwie śląskim wielu młodych ludzi garnie się do pływania, a my chcemy kontynuować rozbudzanie w nich pasji do tej dyscypliny sportu i popularyzować ją jak najszerzej. Cieszę się, że w spotkaniu weźmie udział bardzo duża liczba dzieci. Życzę im, by wynieśli z tego spotkania jak najwięcej wiedzy i dobrze je zapamiętali – mówi prezes Polskiego Związku Pływackiego, Otylia Jędrzejczak.

Nasza złota medalistka olimpijska w trakcie spotkania osobiście przekaże zawodnikom swoje doświadczenia. W roli mistrzów w Tarnowskich Górach pojawią się również inni olimpijczycy i medaliści najważniejszych międzynarodowych imprez: Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk – 3. zawodniczka czempionatu globu na krótkim basenie na dystansie 50 m stylem grzbietowym (Stambuł 2013) i ośmiokrotna medalistka mistrzostw Europy oraz Wojciech Wojdak – wicemistrz świata na 800 m stylem dowolnym (Budapeszt 2017) i brązowy medalista na 1500 m stylem dowolnym (Windsor 2016).

Projekt Polskiego Związku Pływackiego „Śladami Mistrzów” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Akcję wspiera również sponsor główny Polskiego Związku Pływackiego – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Wydarzenie zostało skierowane do dzieci w wieku 10-14 lat i rozpocznie się o 9:30.

Do udziału w spotkaniu zgłosiło się ponad 400 osób. Dzieci dostaną możliwość zadawania pytań i wysłuchają historii wielkich mistrzów polskiego pływania. Zanim jednak do tego dojdzie, młodzi uczestnicy wysłuchają wykładów dotyczących psychologii sportu i dietetyki. Solidna dawka cennej wiedzy gwarantowana!