Komunikaty

Fantastyczny wyścig, walka z czasem i końcowy wynik !!! Krzysztof Chmielewski wynikiem 1:56,28 wypełnia normę kwalifikacyjną na IO w Tokio i jako szósty polski pływak z normą indywidualną dołącza do reprezentacji olimpijskiej. Serdeczne Gratulacje dla 17 letniego zawodnika Muszelki Warszawa i jego trenera Grzegorza Olędzkiego.


100 m stylem dowolnym kobiet:

1. TCHÓRZ Alicja MKS Juvenia Wrocław 55.06 MINIMUM KWALIFIKACYJNE DO IO TOKIO - SZTAFETA
2. POLAŃSKA Aleksandra UKS GOS Raszyn 55.21 MINIMUM KWALIFIKACYJNE DO IO TOKIO – SZTAFETA
3. FIEDKIEWICZ Kornelia MKS Juvenia Wrocław 55.38 MINIMUM KWALIFIKACYJNE DO IO TOKIO - SZTAFETA
4. KOSSAKOWSKA Dominika AZS AWF Katowice 55.70 MINIMUM KWALIFIKACYJNE DO IO TOKIO - SZTAFETA

100 m stylem dowolnym mężczyzn:

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi interpretacji zapisów "ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 29 kwietnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii" w załączniku publikujemy opinię PZP dotyczącą możliwości korzystania z pływalni. 


 50 m stylem motylkowym kobiet:

  1. DOWGIERT Anna KS Warta Poznań 26.34
  2. FIEDKIEWICZ Kornelia MKS Juvenia Wrocław 26.83
  3. ŚWIĄTEK Joanna UKP Gryf Dębica 27.02
  1. MAREK Amelia Ognisko TKKF DELFIN Tarnów 27.13 MINIMUM KWALIFIKACYJNE DO MEJ
  2. CIERPIAŁOWSKA Paulina UKS Żabianka Gdańsk 27.23 MINIMUM KWALIFIKACYJNE DO MEJ
  3. SOBCZAK Zofia KU AZS UMCS Lublin 27.86 WYNIKI LEPSZY OD REKORDU POLSKI JUNIORÓW 15 LAT

50 m stylem motylkowym mężczyzn:


200 m stylem dowolnym kobiet:

  1. POLAŃSKA Aleksandra, UKS GOS Raszyn 1:59.69
  2. KOSSAKOWSKA Dominika AZS AWF Katowice 1:59.89
  3. GUŚĆ Wiktoria, UKS ,,Delfin'' Piotrków Trybunalski 2:01.57 MINIMUM KWALIFIKACYJNE DO MEJ

200 m stylem dowolnym mężczyzn:

  1. SIERADZKI Kamil, UKP Unia Oświęcim 1:48.59
  2. HOŁUB Jan, KU AZS UMCS Lublin 1:48.98
  3. KRASKA Jakub, AZS Łódź 1:49.66
  4. CHOWANIEC Mateusz, UKS Wodnik Siemianowice Śląskie 1:50.04 MINIMUM KWALIFIKACYJNE DO MEJ

50 m stylem grzbietowym kobiet:


50 m stylem dowolnym kobiet:

  1. TCHÓRZ Alicja, MKS Juvenia Wrocław 25.23
  2. FIEDKIEWICZ Kornelia, MKS Juvenia Wrocław 25.31
  3. DOWGIERT Anna, KS Warta Poznań 25.45

50 m stylem dowolnym mężczyzn:

  1. JURASZEK Paweł, MKS Dziewiątka Dzierżoniów 21.77, MINIMUM KWALIFIKACYJNE DO IO w Tokio
  2. OSTROWSKI Karol, MKP Szczecin 22.06
  3. CZERNIAK Konrad, KU AZS UMCS Lublin
  1. CHOWANIEC Mateusz, UKS Wodnik Siemianowice Śląskie 22.85, MINIMUM KWALIFIKACYJNE DO MEJ w Rzymie.

    12. URYNIUK Paweł, UKS G8 Bielany Warszawa 23.18 MINIMUM KWALIFIKACYJNE DO MEJ w Rzymie.

 400 m stylem zmiennym kobiet:

Trwają eliminacje do IO w Tokio w skokach do wody. Już od 2 maja 2021 r. w Japonii nasi skoczkowie (Kacper Lesiak, Andrzej Rzeszutek, Kaja Skrzek) walczyć będą o prawo do reprezentowania naszego kraju w tej najważniejszej dla sportowców imprezie. Poniżej program ich startów:
02/05/2021 - 05.30 - eliminacje/trampolina 3m synchron/Andrzej Rzeszutek, Kacper Lesiak.
02/05/2021 - 11.00 - finał/trampolina 3m synchron/Andrzej Rzeszutek, Kacper Lesiak.
03/05/2021 - 02.00 - eliminacje/trampolina 3m kobiet/Kaja Skrzek.
03/05/2021 - 09.45 - półfinał/trampolina 3m kobiet/Kaja Skrzek.
04/05/2021 - 09.00 - finał/trampolina 3m kobiet/Kaja Skrzek.
05/05/2021 - 03.00 - eliminacje/trampolina 3m mężczyzn/Andrzej Rzeszutek, Kacper Lesiak.
06/05/2021 - 03.00 - półfinał/trampolina 3m mężczyzn/Andrzej Rzeszutek, Kacper Lesiak.

Ze względu na zagrożenia wynikające z pandemii COVID-19 oraz odnosząc się do Procedur bezpieczeństwa obowiązujących podczas zawodów organizowanych przez Polski Związek Pływacki przypominamy, że podczas GMP w Lublinie na trybunach w trakcie poszczególnych bloków zawodów przebywać powinni wyłącznie zawodnicy biorący udział w rywalizacji na danym etapie.
Jednocześnie informujemy, że w kolejnych dniach GMP istnieje możliwość treningu jak poniżej:

środa 28.04. -  godz.  12.30 - 14.00
czwartek 29.04 -  godz 11.30 - 14.00
piątek 30.04 - godz 11.30 - 14.00
sobota 1.05 - godz 11.30 - 14.00
niedziela 2.05 godz 12.30 - 14.00

Informujemy, że zgodnie z informacją otrzymaną z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu planowane w terminie 7-9.05.2021 roku w Bratysławie zawody „Turniej Nadziei Olimpijskich” zostały odwołane przez Słowacką Federację Pływacką z uwagi na sytuację epidemiologiczną.

W nawiązaniu do ogłoszonej przez Premiera RP Pana Mateusza Morawieckiego informacji o uruchomieniu Programu Szczepień dla sportowców informujemy, że programem tym objęci mogą być zawodnicy, trenerzy oraz osoby współpracujące wskazane w plikach do pobrania. Warunkiem przystąpienia do Programu jest wypełnienie i przesłanie skanu oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych do COMS na adres mailowy k.usielski@polswim.pl .

Wypełniony i podpisany dokument oświadczenia musi być zeskanowany do pliku w formacie PDF.

Skan musi być wyraźny, nie może być zaciemniony ani prześwietlony.

Nazwa pliku PDF musi być następująca: Imię Nazwisko _skrót nazwy organizacji sportowej (np.: Agnieszka Kowalska _PZTW).

Do przesyłanego oświadczenia należy dołączyć informację czy w ostatnich 30 dniach osoba przesyłająca chorowała na COVID-19.

Strony